Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Konkurs wielkanocny

Utworzono dnia 16.03.2017

Zapraszamy dzieci i młodzież do konkursu plastycznego na najpiękniejszego baranka wielkanocnego.

czytaj dalej... na temat: Konkurs wielkanocny

Hażlach. Spotkanie z teatrem

Utworzono dnia 10.03.2017

Już w sobotę 18 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu odbędzie się wyjątkowy wieczór teatralny z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru. Na scenie zostaną zaprezentowane dwa zupełnie różne spektakle z odmiennych krańców sztuki. Z jednej strony klasyka literatury współczesnej, czyli „Oskar i Pani Róża” – z drugiej klasyka ludowa czyli tradycyjne „Szkubaczki”.

HBB

czytaj dalej... na temat: Hażlach. Spotkanie z teatrem

Śpiewająco dla kobiet

Utworzono dnia 06.03.2017

Pełen atrakcji był wieczór dla kobiet, jaki odbył się w sobotę (04.03) w Gminnym Ośrodku Kultury w Hażlachu. Głównym punktem wieczoru był spektakl muzyczny „Wszystko o (dla) mężczyźnie” w reżyserii Rafała Cymorka, który wystawiła grupa teatralna działająca przy GOK-u w Chybiu. Sala widowiskowa była wypełniona po brzegi.

czytaj dalej... na temat: Śpiewająco dla kobiet

Pamiętajmy… bohaterowie z Pogwizdowa

Utworzono dnia 27.02.2017

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań „Pamiętajmy… spotkania o regionie”. Tym razem gościem będzie p. Czesław Stuchlik, który opowie o zbrodni do jakiej doszło w Cieszynie „Pod Wałką” 20 marca 1942 r.

czytaj dalej... na temat: Pamiętajmy… bohaterowie z Pogwizdowa

Miłość jak w operze w Kończycach Wielkich

Utworzono dnia 23.02.2017

​12 lutego Folwark 1760 w Kończycach Wielkich zapełnił się po brzegi spragnionymi wysokiej kultury mieszkańcami gminy i przyjezdnymi gośćmi. Wszystko za sprawą artystów Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Katowickiego Centrum Kultury: Anny Jakiesz-Błasiak i Mikołaja Króla, których koncert "Miłość w światłach rampy" miał miejsce w sali arkadowej wspomnianego folwarku.

czytaj dalej... na temat: Miłość jak w operze w Kończycach Wielkich

Rekordowa dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej

Utworzono dnia 20.02.2017

 

Budynek Domu Ludowego w Hażlachu, w którym przy ulicy Głównej 37 mieści się Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna, przejdzie kompleksową modernizację. Gmina Hażlach otrzyma na ten cel dwa miliony złotych dotacji. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia procedury przetargowej, tak aby prace mogły się rozpocząć w połowie 2017 roku.  

czytaj dalej... na temat: Rekordowa dotacja dla Gminnej Biblioteki Publicznej

Wieczór (dla) kobiet

Utworzono dnia 20.02.2017

 

Marzec to nie tylko początek wiosny. To także czas, w którym szczególną uwagę poświęca się kobietom. Nie inaczej jest w GOK Hażlach. To właśnie tu w sobotę 4 marca odbędzie się specjalny wieczór, którego adresatkami są wszystkie kobiety.

czytaj dalej... na temat: Wieczór (dla) kobiet

Zajęcia w GOK

Utworzono dnia 07.02.2017

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na szereg zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

czytaj dalej... na temat: Zajęcia w GOK

Pamiętajmy…

Utworzono dnia 08.02.2017

Kiedy powstał Hażlach, kto był jego pierwszym właścicielem i jak się żyło w dawnym Hażlachu – na te i wiele innych pytań odpowie wszystkim zainteresowanym pan Józef Stoszek. Już w najbliższą środę (15.02) zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkanie o regionie „Pamiętajmy…”

czytaj dalej... na temat: Pamiętajmy…

Ferie z GOK-iem

Utworzono dnia 02.02.2017

Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży – czas odpoczynku i nabierania sił do nauki. Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu zorganizował dla nich w okresie od 16-27 stycznia wiele ciekawych zajęć.

czytaj dalej... na temat: Ferie z GOK-iem

Sponsorzy

 

    

 

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 304

W poprzednim tygodniu: 291

W tym miesiącu: 1667

W poprzednim miesiącu: 1067

Wszystkich: 9653