Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ekumeniczny koncert kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 24.01.2018

W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia w niedzielę 21.01.2018 r  w Kościele ewangelicko-augsburskim w Hażlachu odbył się zorganizowany tradycyjnie,w okresie noworocznym przez Gminny Ośrodek Kultury, koncert kolęd,  pastorałek i pieśni religijnych. Zebranych  w kościele przywitał Ks. Marcin Podżorski. Odniósł się do aktualnie przeżywanego  tygodnia modlitw  o  jedność chrześcijan, nadając tym samym koncertowi charakter ekumeniczny. Podczas koncertu wystąpiły chóry, zespoły śpiewacze i instrumentalne, które wprowadziły słuchaczy w ciepły, świąteczny klimat.

W koncercie wzięło udział 9 zespołów. Gościnnie wystąpił zespół instrumentalny„Dzwonki” działający przy parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie prowadzony przez Dorotę Podżorską. Zespół ma za sobą liczne występy w kraju i za granicą. Jak podkreślają „wykonywana muzyka nie jest trudna, trzeba tylko kilkanaście godzin próby”.Występ zespołu był prawdziwą ucztą dla uszu a wydzwonione kolędy„Wśród nocnej ciszy”, „Cicha Noc”, „W żłobie leży” i „Dzwońże,dzwoń” będą długo brzmiały słuchającym tego wspaniałego występu. Licznie zgromadzeni słuchacze, z przedstawicielami władz gminnych na czele wysłuchali również kolęd i pastorałek w wykonaniu:szkolnego zespołu wokalnego” TOCCATA” ze Szkoły Podstawowej w Pogwizdowie, połączonego chórku dziecięcego z Zamarsk i ewangelickiej grupy „GLORIA” z Hażlacha,młodzieżowego zespołu przy kościele ewangelicko-augsburskim w Hażlachu,męskiego zespołu śpiewaczego przy OSPw Zamarskach,chóru katolickiego parafii św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, chóru katolickiego parafii św.Bartłomieja w Hażlachu, zespołu instrumentalnego przy kościele ewangelicko- augsburskim w Hażlachu oraz chóru ewangelickiego Hażlach-Zamarski. Na zakończenie koncertu wszyscy obecni w kościele odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. .Słowa ” Podnieś rękę Boże dziecię błogosław Ojczyznę miłą….” w kontekście 100-rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nabrały szczególnego znaczenia.

Po koncercie była możliwość zakupu płyt  zespołów: „Toccata”, „Allegrija” i „ Dzwonki”.

Dziękujemy wszystkim zespołom,  chórom i ich kierownikom muzycznym,które wzięły udział w koncercie oraz wspólnocie ewangelicko-augsburskiej za umożliwienie zorganizowania koncertu.

Ekumeniczny koncert kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 24.01.2018, 20:12

Sponsorzy

 

    

 

 

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 27

W poprzednim tygodniu: 168

W tym miesiącu: 452

W poprzednim miesiącu: 833

Wszystkich: 28342