Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kolędowanie przy żłóbku

Utworzono dnia 24.01.2017

W niedzielę 22 stycznia 2017 r kościół katolicki Św. Bartłomieja Apostoła w Hażlachu rozbrzmiewał śpiewem kolęd i pastorałek. Wystrój  świątyni, stajenka, żłóbek, choinki,  sprzyjał świątecznej atmosferze koncertu.

Prowadząca koncert Izabela Pustówka przywitała wykonawców i słuchaczy, w tym Przewodniczącą Rady Gminy Hażlach Bożenę Bury oraz radnych. Bożonarodzeniowy repertuar   wyśpiewało siedem  gminnych chórów i zespołów  śpiewaczych.   

Zaproszeni wykonawcy zaprezentowali się w następującym  repertuarze.  Jako  pierwszy wystąpił Zespół Młodzieżowy parafii ewangelicko-augsburskiej w Hażlachu /dyr. Mateusz Sitek/, który wykonał: „Ilu już królów”, „Emmanuel” i „Jesteś tu”. Następnie zaprezentował się Zespół Śpiewaczy OSP Zamarski pod kierownictwem Rudolfa Mizi, który zaśpiewał: ”Chojka”, „Anioł się objawił owczorzyczkom” i „Jodełka”. Połączone dziecięce zespoły „GLORIA” parafii ewangelicko-augsburskiej w Hażlachu i Zamarskach, którymi kierowała Marta Cienciała wykonały: „Cicho prószy już śnieg”. „Usłyszeli Trzej Królowie” i „Raduj się świecie”. Chór katolicki parafii św. Jana Nepomucena z Pogwizdowa / dyr. Urszula Wiśniowska/ wystąpił z utworami: „Przy onej górze”, „Cztery lata”, „Betlejem Święte” i „Cicho śpi”. Chór ewangelicki Hażlach- Zamarski /dyr. Krystyna Penkała/ zaprezentował: „Cóż to za dziecię”, „Ta Święta Noc” i „Oj Maluśki, Maluśki”. Chór katolicki parafii św. Bartłomieja Apostoła w Hażlachu /dyr. Mieczysław  Goras/  odśpiewał: „Nowa radist’ stała”, „Zaśnij Dziecino” i „Tobie Mały Panie”. Kolędowanie zakończył Zespół Regionalny „Wielkokończanie” wzmocniony przez własną kapelę, kierowany przez Stanisława Żyłę, i wykonał: ”Największy gazda”, „Gore gwiazda”, „Skrzypi wóz” i „Chojka.

Na zakończenie prowadząca koncert  przekazała podziękowania w imieniu Wójta Gminy i organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu - wszystkim  dyrygentom i wykonawcom, a także wszystkim przybyłym na koncert zapraszając do wspólnego odśpiewania  kolęd: „Tryumfy Króla Niebieskiego”, „Cicha Noc” i  „Podnieś rękę Boże Dziecię” z akompaniamentem kapeli.

                                                                                                                                                             WK

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek

Utworzono dnia 24.01.2017, 12:57

Gminny Koncert Kolęd i Pastorałek 

22 stycznia 2017 r. 

Kościół św. Bartłomieja w Hażlachu

Sponsorzy

 

    

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 9

W poprzednim tygodniu: 242

W tym miesiącu: 315

W poprzednim miesiącu: 920

Wszystkich: 16035