Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

WOŚP w Kończycach Wielkich

Utworzono dnia 07.01.2017

Świetna muzyka, dobra zabawa i licytacje prawdziwych rarytasów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy tym razem zagra w kończyckim gimnazjum.  Organizatorzy dopinają już wszystko na ostatni guzik. 

Impreza rozpoczyna się o 14:30 widowiskiem regionalnym pt.: „Szkubaczki” w wykonaniu zespołu Wielkokończanie.  Zimą gospodynie siadały w kobiecym gronie i robiły pierzynę dla młodej, która do zamążpójścia się szykowała. Jak szkubały pierze, o czym opowiadały i co jadły dowiemy się właśnie podczas widowiska.  

Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentują chóry ze szkół podstawowych w Rudniku, Kończycach Wielkich oraz chór „Trema” ze szkoły w Hażlachu i  chór „Toccata” ze szkoły w Pogwizdowie. Zaśpiewają uczniowie gimnazjum w Kończycach i soliści Mateusz Sitek, Justyna Pyszny i Wojciech Pyszny.

Ostatnia część orkiestrowego grania to mocne, rockowe rytmy. O 17:00 wystąpi Patryk Demkowski, a po nim zespół Resiliant.

Poza dobrą muzyką będą również pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu kończyckich strażaków. W kawiarence będzie można zjeść ciasto i napić się kawy. Przede wszystkim jednak będzie można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas licytacji szereg niespodzianek.

Otwórzcie serca i portfele.

Czekamy na was w niedzielę 15 stycznia o 14:30 na sali gimnastycznej Gimnazjum w Kończycach Wielkich. 

Sponsorzy

Sponsorzy

 

 

Zegar

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 89

W poprzednim tygodniu: 161

W tym miesiącu: 753

W poprzednim miesiącu: 857

Wszystkich: 6764