O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu jest samorządową instytucją kultury. Został utworzony 1 stycznia 2008 r na mocy uchwały nr XII/103/07 z dnia 6 grudnia 2007r. Rady Gminy Hażlach.

Instytucja zajmuje się upowszechnieniem kultury poprzez organizowanie imprez kulturalnych, zaspakajaniem zainteresowań kulturalnych mieszkańców oraz tworzeniem warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego.

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu mieści się w budynku przy ul. Głównej 37. Przy budynku wybudowana jest wiata, pod którą odbywają się wszystkie imprezy plenerowe, takie jak: festyny, dożynki, zabawy.

Na pierwszym piętrze mieści się świetlica ze stanowiskami komputerowymi, licznymi grami planszowymi i rekreacyjnymi. Stały dyżur w świetlicy pełni instruktorka, która prowadzi codziennie zajęcia skierowane do uczniów gminy Hażlach. Ponadto w budynku znajduje się galeria, w której prezentowane są prace lokalnych twórców. Tam również odbywają się spotkania miejscowych grup działających we współpracy z GOK Hażlach.

Przy budynku znajduje się także klimatyzowana sala widowiskowa ze sceną i zapleczem kuchennym. Sala mieści ok. 150 osób i jest wykorzystywana do organizacji licznych wydarzeń, spotkań mieszkańców i zabaw zarówno organizowanych przez GOK, jak i prywatnych.

W budynku GOK Hażlach swoją siedzibę znalazła także Gminna Biblioteka Publiczna. Gminny Ośrodek Kultury posiada trzy filie w Kończycach Wielkich, Pogwizdowie i Zamarskach.

Dyrektor: Pełniąca obowiązki Hanna Blokesz-Bacza

------------------------------------------------------------

FILIA GOK W KOŃCZYCACH WIELKICH mieści się w budynku wielofunkcyjnym i zajmuje jedno pomieszczenie. To tam odbywają się zajęcia dla dzieci i spotkania lokalnych grup artystycznych. Filia współpracuje z organizacjami społecznymi w zakresie organizowania imprez kulturalnych, KGW, LKS, jednostkami oświaty.

Ul. Ks. Olszaka 8

43-419 Hażlach, Kończyce Wielkie

Tel. 33 856-93-91

Instruktor: Edyta Siekierka

------------------------------------------------------------

FILIA GOK W POGWIZDOWIE – tu przychodzi popołudniami najwięcej dzieci. Filia mieści się blisko osiedla stąd takie zainteresowanie. W filii działają następujące kółka zainteresowań:
-szachowe,
-tenisowe,
-aerobik,
-zajęcia taneczne z dziećmi,
-plastyczne,
-kulinarne

Ul. Północna 5

43-418 Pogwizdów

Tel. 33 856-70-25

Instruktor: Agnieszka Machej

------------------------------------------------------------

FILIA GOK W ZAMARSKACH posiada salę widowiskową na 100 osób z zapleczem kuchennym. Otwarte zajęcia dla dzieci prowadzone są w filii codziennie do 19:00, także w wakacje i ferie.

Ul. Główna 1

43-419 Hażlach, Zamarski